Az embernek a Twitter hallatán valami olyasmi jut eszébe, hogy "ja igen, az egy másik közösségi oldal, mint a Facebook". Néhányuknak talán még az is eszébe jut, hogy: "Annyiban különbözik a FB-tól, hogy csak állapotüzeneteket lehet kirakni." De aztán ennyi. Az átlagnetezőnek ennyi a tudása róla.
Pedig több dolog is rejtőzik benne. Először is: tényleg csak "állapotüzeneteket" lehet posztolgatni, de azt ott tweet-nek nevezik (ezt hogy kell magyarítani?). Önmagában véve zseniális ötlet, az egyszerűségre alapoz, szemben a Facebook hivatkozásos-kérdéses-állapotos, kissé bonyolult rendszerével. A szépséghiba csak az, hogy a Twitter már akkor megalakult, amikor még Magyarországon nem is hallottak Zuckerberg kockásító találmányáról. Nem baj, azóta történtek dolgok, most a jelenre kell koncentrálni.
Na, szóval szerintem kitűnően működhetne a Twitter egyfajta Facebook-alternatívaként, hogy oda menjenek azok, akiknek már elegük van a sok ismerősükből "fészen". A gond csak az első bekezdésben említett jelenség, azaz hogy senki se ismeri nagyon az oldalt, kipróbálni meg pláne kevesen kockáztatják meg.
Május elején én is regisztráltam, hogy megnézzem, mennyiben más a Facebookhoz képest. A rendszer meg a kivitelezés lenyűgözött, talán azért is, mert valamennyire hasonlít egy blogra, csak "kicsiben". Gyorsan megcsináltam az adatlapomat, első tweet, heló mindenki, stb. Aztán elkezdtem gyűjteni az ismerőseimet. Vagyis inkább próbáltam volna. Kemény 1 ismerősöm volt fenn, de már ő is fél éve látogatta utoljára az oldalt. Így pedig nehezen lehet használni az oldalt, hogy nincsen olvasóközönségem. Néhanapján felnézek még az oldalra, de nálam már egy hónap után befuccsolt a projekt.
Siratom a Twittert, mert egy nagyon jó ötlet nagyon jó megvalósítással, de a marketinget valahol elrontották a fejesek. Több reklám kéne az oldalnak, minden oldalra egy tweetelő alkalmazás, és talán többen megismernék, kipróbálnák az oldalt. És akkor én is beraknám az állandó közösségi oldalak közé, esetleg át is raknám a székhelyemet oda.
Mindenesetre itt is egy gyors közvéleménykutatást tartok: Ki a fene van fenn Twitteren (akár rendszeresen is)?
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.